Pozycja: Pomocnik
Wiek: 20
Posty: 21
Wysłany: 2012-06-18, 16:43   Taktyka na turniej orlik (5+1)

Witam, rozpisze umiejętności i pozycje naszych graczy pod taktyke 1-3-1-1, macie zastrzezenia to piszcie.

1. Bramkarz - Dobrze broni, potrafi wygrac sam na sam, strzaly z dystansu lapie.

2. Obrońca A - Dobry kondycyjnie, szybki, nie odpuszcza, dobry strzal z dystansu, slaba technika, dobrze wchodzi w ofensywe.

3. Obrońca B - Dobry kondycyjnie, w miare szybki,kreatywny, nie odpuszcza, slaby strzal, świetna technika, dobrze wchodzi w ofensywe.

4. Obrońca C - Średni kondycyjnie, w miare szybki, dobrze czyta gre, świetnie przecina prostopadłe podania, słaba technika

5. Pomocnik - Bardzo szybki, średni kondycyjnie, dobre prostopadle podania, średnie wrzutki, średni drybling.

6. Napastnik(ja) - Szybki, dobry kondycyjnie, średni strzał-celny, świetna technika, dobra gra sam na sam, wychodzenie na pozycje, wraca się, kreatywny.

Rezerwa - Bardzo kreatywny, dużo podaje, średni kondycyjnie i szybkościowo, słaby strzał, łatwo odpuszcza <tutaj bardziej napastnik>

Proszę o porady czy grać tą taktyką czy może 1-2-1-2 czy moze 2 pomocników?
Myśleliśmy też o grze defensywnej czyli 4 obrońców i 1 na szpicy<kontrataki>.

ponceriusz

Klub: niestety brak
Wiek: 21
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-06-19, 17:04

Na początku powiem, że nawet nie gram w klubie i nie jestem ekspertem TVP, więc moja rada może się okazać bezużyteczna. Ale może też nie, więc napiszę. Swoje przemyślenia taktyczne opieram głównie na oglądanych meczach w tv.

Otóż lolkuuuxd, taktyka zależy w co najmniej 60% od przeciwnika. Wiesz coś o nich? Czy jedziecie tam w roli faworyta, czy wręcz przeciwnie? Będziecie najmłodszym zespołem, czy może najbardziej doświadczonym?
Od takich czynników to głównie zależy. Jeśli jesteście najlepszą drużyną, jesteście dobrze zgrani, to wybierzcie ten wariant: 1-2-2-1, albo nawet 1-1-3-1 z jednym bardziej defensywnym pomocnikiem. Jeśli uwierzycie we własne umiejętności, to grajcie Barcelonę <tak> . Futbol totalny, atak pozycyjny i te sprawy. Macie się bawić piłką! Miejcie ją w posiadaniu jak najdłużej, jeśli jesteście rzeczywiście dobrzy i, co ważne (!) zgrani, to sobie ze wszystkimi tak poradzicie.

Jak jesteście jednym z gorszych/młodszych zespołów to radziłbym taktykę wymyśloną przeze mnie na mecz właśnie z bardzo dobrą, o rok starszą trzecią gimnazjum 1-2-3. Tzn. bez ataku. Po waszej stracie piłki wszyscy, ale to wszyscy wracają przed linię piłki. Tam pozwólcie im podejść (zespoły dobre technicznie tego nie lubią, wolą kiwnąć przeciwnika już na środku zwodem/klepką), gdzieś do połowy połowy i wtedy linia pomocy atakuje agresywnym pressingiem. A ataki to grajcie bardziej jak kontry, zresztą w tej taktyce kluczem jest obrona. Z przodu zawsze się coś wymyśli. Odpowiednia mobilizacja, żadnych kompleksów, czy strachu przed przeciwnikiem i możecie zneutralizować wszystkie ataki przeciwnika tym ultradefensywnym stylem.

A jak nie wiecie nic o rywalach to spróbujcie czegoś uniwersalnego, jak 1-2-2-1 i grajcie swoje nie zważając na przeciwnika. Możecie zaryzykować i grać pozycyjną Barcelonę, ale wtedy niewykluczone, że od lepszych technicznie/siłowo dostaniecie niezłe lanie.

Jeszcze jedno. Jeśli obmyślasz taktykę, to pamiętaj, że to Ty jako pierwszy musisz ją wypełniać. Dopiero potem oczekuj tego od innych. I przedyskutuj swoją taktykę na osobności z każdym członkiem zespołu. Jeśli będą aktywnie słuchać, dodawać własne poprawki to bardzo dobrze, trafi to do nich o wiele lepiej niż krótka rozprawa przed meczem. I wierzcie w swoje umiejętności! Taka krótka notka psychologiczna na koniec ;)
Mam nadzieję, że zrozumiałe i się przyda.

Dobrze napisane ... ^ ^
Ja grałem coś w tym rodzaju ustawieniem 1-2-2-1 grając w pomocy, ale z przetasowaniami - zmiana pozycji.
Jak sie gra w 5 w polu to trzeba zagrać nowoczesny futbol - wszyscy atakują, wszyscy bronią.
No a jak sie idzie do przodu to potem jest ... POWRÓT !!

Z fartem ;)
_________________

lolkuuuxd

Wiek: 20
Posty: 21
Wysłany: 2012-06-21, 21:08

Spróbowaliśmy taktyki 1-3-1-1(1gim- byliśmy jednymi z najmłodszych) i graliśmy dużo z kontrataków tzn. pozwalaliśmy im oddawać strzały z daleka i żeby podchodzili, wyszli ostatnim obrońcą za połowe (nie zawsze) i bramkarz długa piłka na mnie i sam na sam, 3 miejsce na 7 drużyn, w tym przed nami były tylko 3 klasy :) Dziękuje za porady :D
"Lepiej być małym wśród wielkich, niż wielkim wśród małych" ;)

ponceriusz

Wiek: 21
Posty: 5
Wysłany: 2012-06-26, 18:45

Nie ma za co ;) .
Dziś na szkolnym dniu sportu zastosowaliśmy taktykę w której najważniejsza była solidna obrona (na której czele stałem ja, przez co niestety nic nie strzeliłem ;) ). 1-3-0-2 czyli bez pomocy. I jestem bardzo zadowolony, nasza 2A zdobyła pierwsze miejsce na pięć drużyn (miały być z gimnazjum, ale w mojej marnej sportowo szkole połowa klas nie umiała wystawić reprezentacji, więc grały też 1 i 2 LO). I bramkarz, i obrona, i atak wykonały plan niemal perfekcyjnie, o czym świadczy różnica bramek (15-2).
Wszystko wygraliśmy, ale moim celem nie jest pochwalenie się tym tylko podzielenie się pewnym spostrzeżeniem. Otóż wg mnie, przynajmniej na dość niskim poziomie, kluczem do sukcesu jest zdyscyplinowana twarda obrona. Graliśmy tak, że tylko napastnicy stosowali pressing, obrona czekała aż przeciwnik podejdzie, i dopiero w odpowiednim momencie (gdzieś w połowie połowy) atakowała piłkę. Przeciwnicy widząc nieporadność swojej ofensywy angażują więcej zawodników do ataku, i wtedy nasi napastnicy mają ułatwione zadanie. W ofensywie napastnicy cofają się do rozgrywania, do ataku idzie maks. 2 obrońców (grając z lepszymi drużynami lepiej żeby to był tylko jeden). Krótko mówiąc wszyscy bronią, prawie wszyscy atakują.

granicą
Na naszym forum znajdziesz : | Trening piłkarski | Trenuj | Trening piłki nożnej | Piłka | Piłka młodziezowa | Ćwiczenia piłkarskie | Tricki | Rzuty karne | Porady piłkarskie | Trening | Piłka nożna | Soccer coaching | Trener | | Rzuty wolne | Forum piłkarskie | Porady piłka nożna